ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966020
*
nr 596 6020
Spegel
förgylld ram, höjd: 113
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 17:21:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 11:21:20
1
600 kr
30/8 14:22:55
2
1.100 kr
30/8 15:47:21
3
750 kr
30/8 15:47:45
3
1.000 kr
30/8 15:48:01
3
1.300 kr
30/8 15:50:47
3
1.200 kr
30/8 16:12:39
4
1.400 kr
31/8 00:02:43
4
1.800 kr
31/8 16:06:29
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 596 6020
Spegel
förgylld ram, höjd: 113
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 11:21:20 | 1 | 600 kr |
30/8 14:22:55 | 2 | 1.100 kr |
30/8 15:47:21 | 3 | 750 kr |
30/8 15:47:45 | 3 | 1.000 kr |
30/8 15:48:01 | 3 | 1.300 kr |
30/8 15:50:47 | 3 | 1.200 kr |
30/8 16:12:39 | 4 | 1.400 kr |
31/8 00:02:43 | 4 | 1.800 kr |
31/8 16:06:29 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27